Únor 2017

Dalších 6 týdnů doma..

28. února 2017 v 21:44 Deníček
Krásný den všem. :)
Doufám, že v Česku ho máte krásný. :) V Anglii nám dneska hodně prší a fouká silný vítr. Minulý týden jsme tady měli bouři Doris, takže nám po ulici lítaly popelnice a trampolíny. :D Celkem masakr. Pokud takhle bude pršet až do večera, tak mi je líto mého přítele, který pojede domů z odpolední. Sice má odvoz autem, ale ten ho většinou nevyhazuje u baráku, takže přítel musí jít tak 10 minut pěšky. A v takovém počasí je to mazec i těch 10 minut. :D Ráno nám i padaly kroupy, tak doufám, že se tomu přítel večer vyhne. :D

Jinak jsem byla včera v nemocnici na kontrole a vlastně jsem se nic moc nedozvěděla. :D Zdravotnictví tu mají važně super. :D Konečně mě poslali s tou nohou po dvou měsících na rentgen, aby viděli, jestli mi to dobře srostlo. Ale já se stejně nic moc nedozvěděla. Čekala jsem tam s přítelem hodinu a půl na doktora, u kterého jsem byla stejně tak tři minuty. A ten nás fakt rychle odflákl. Ani nezkoumal, jestli můžu dobře hýbat s prstama. Jen se podíval do počítače na rentgen. Na ten jsem se ho ptala, jestli to je dobré, ale nic mi na to neřekl. Pak se rychle podíval na moji nohu a pořádně ji zmáčkl, takže mě noha bolí ještě dneska. :D Jediné, co mi řekl je: Its not very good. :D A že mám nohu pořádně studenou. Když jsem se ptala, co není dobré, tak mi na to neodpověděl. Jen se ptal, jestli už se snažím chodit, tak jsem říkala, že se snažím našlapovat a on že už můžu chodit. Tak jsem se ho ptala, jestli mám pořád tu botu používat a on že jo a pak jsem se ho ptala na ty berle, jestli je mám teda používat nebo už nemusím, protože se pořád necítím na to chodit bez těch berlí. Mám strach, aby se mi ty kosti znova nezlomily, když mě vystrašil tím, že to není dobré. Tak mi řekl, že pokud ty berle používat chci, tak ať je používám, že to je jedno. :D A na další kontrolu mám přijít až za šest týdnů. :D

Taky se mě zeptal, jestli kouřím a pak se zeptal i přítele. :D Nevím, proč se ptal i mého přítele. :D Třeba mu došli cigarety a chtěl si od nás jednu vzít. :D Nevím.. :D

Návštěva zubaře

21. února 2017 v 18:58 Deníček
Ahoj,
tak jsem tady zase. :D

A jako první bych začla asi návštěvou u zubaře. :) Přítel byl objednaný ve čtvrtek na 9:15. Naštěstí to máme jen tři minutky od baráku, tak jsme nemuseli vstávat nějak extra brzo. :D Přišli jsme na recepci a dali jim tam papírek s naším termínem a začala se nás ptát na nějaké benefity a my že benefity žádné nemáme a že žádné peníze na víc nedostáváme. Pak nás chtěla přeobjednat, protože nám chtěla objednat translate, ale to jsme řekli, že ne. Protože přítel si bral volno a už by pak tolik volna v práci nedostal. Tak nám řekla ať se posadíme a počkáme. Čekali jsme asi 15 minut než přišla naše doktorka. A musím říct, že jsme měli zase opět štěstí. Měli jsme velice příjemnou paní, která byla velice ochotná a když už jsme ji nerozuměli, tak vytáhla mobil a napsala to do překladače. :D Takže jsme se prostě v klidu domluvili až na pár vět, které napsala do překladače, protože jsem nevěděla, jak se řeknou zubní kanálky a takové ty odborné věci. :D A musím říci, že tam měla jiné vybavení než má doktorka v česku. :D Každý zubař měl v ordinaci velký přístroj a to byl rentgen, takže Dominikovi dala něco do úst a ten přístroj mu přiložila k tváři a pak jsme všichni odešli a ona vyfotila snímek a po chvíli měla maličkou fotečku a věděla hned, kde jsou zubní kazy. :D A chudák Dominik si myslel, že přišel jen s jedním kazem, ale měl dva. :D Do toho spodního dásna mu dala dvě injekce, protože ho to fakt moc bolelo, když vrtala a na horní dásno pak stačila už jedna injekce. Byla vážně hodná a vše nám vysvětlovala a ukazovala. Dala nám ještě na výběr, jestli bílou nebo stříbrnou plombu. Bílá byla dražší, takže si vzal Dominik tu stříbrnou a platili jsme 53 liber. Kdybychom měli nějaké ty benefity nebo co to tu mají, tak bychom to měli asi zadarmo no. :D :)

Co se dělo o víkendu. :)

15. února 2017 v 18:25 Deníček
Ahoj,
tak včera byl Valentýn, tak doufám, že jste si to všichni krásně užili. :) Můj přítel přišel z odpolední celý promrzlý a měl zimnici. Takže si šel dát hned teplou vanu a já uvařila čajík. :) V postýlce jsme si dali obložený talíř s opečenýma bagetkama. :) U toho jsme se koukali na přátelé, ale jen chvíli, protože mu bylo vážně zle a pak si měřil teplotu a měl 37,5. Pro chlapa je to dost. :D Takže si vzal prášek a šel spinkat.


Happy Valentine's Day

14. února 2017 v 14:59 Deníček
Ahojky,
tak dneska tady máme den zamilovaných. My to s mým přítelem nijak neoslavujeme. Protože každý den si přeci můžeme říct, jak moc se máme rádi a jak moc nám na tom druhém záleží. :) Ale přeci jen se dnešek neobešel bez dárečku. :D :) Já mu upekla srdíčkové muffinky a on mi koupil rozkošného medvídka, kterého jsem si hned pojmenovala Timmie. :D Hned máme hezký den z rána. :)

Pořád samé problémy..

9. února 2017 v 16:07 Deníček
Ahojky,
dlouho jsem tady nenapsala a to z toho důvodu, že si hledám právníka, který mi pomůže vysoudit odškodné. Akorát je to složitější než se zdá. :D V Anglii tady mají systém No Win, No Fee.. to znamená žádná vyhrá, žádné poplatky... Je to fajn pro lidi, co nemají šanci vyhrát, tak prostě je to nic nestojí. Ale můj případ je takový, že já mám právo na to odškodné a tím, že dostávám malou nemocenskou, z které bych zaplatila jen nájem, kdybych tady byla sama, tak to odškodé chci, když na něj mám právo. Taky ten úraz nebyl má chyba.

Ale problém je v tom, že když už mi někdo z práce poradil ohledně společnosti, kterou využil jeden litevec z práce, tak je prostě drahá. Je mi jasně, že to nebudou dělat zadarmo, ale prostě chtěli až moc peněz a z toho odškodného by mi vlastně ani nic moc nezůstalo. :D Takže teď projíždím ještě různé stránky, které mi ještě kamarád poradil. Je fajn, že ve dvou společnostech je jeden čech a v té druhé společnosti je slovenka, ale je to až v Londýně. :D Takže nevím, jestli to nebude vadit, že jsou tak daleko, protože by to bylo lepší pro komunikaci. Ale zase jsem našla ještě firmu, kterou mám asi 10 minut od baráčku, tak možná nejdříve zkusím zajít tam nebo zavolat. :D :) Jen budu muset poprosit asi kamaráda, protože mě by to trvalo trochu déle než bych se s ním domluvila. :D

Bydlení v Anglii

3. února 2017 v 18:00 Anglie
Ahojky všem ! :)

Dneska napíšu trošku delší článek. Chci vám napsat o mých zkušenostech s bydlením v Anglii. Nevím, jestli jsme zrovna jenom my měli štěstí ze začátku na hrozné bydlení, nebo i někdo další.

Do Anglie jsme přijeli 17. června a mysleli jsme si, jak to bude všechno růžové a parádní a nevím co všechno. Ale velice jsme se zmýlili. Už jenom, když jsme přijeli do toho našeho sharehousu, který měl být krasně nově zrekonstruovaný, tak jsem dostala šok. Ani jsme si to nestihli pořádně projít a landlord Carl (ten, co nám to pronajímal) už chtěl týdenní nájem. Tak jsme mu teda zaplatili.

Prohlídli jsme si to a byla jsem celkem v šoku. V kuchyni nebyla ani podlaha. Prostě tam byl jen beton. :D Kuchyňská linka šla až na to, že tam chyběly dvoje dveře. :D Záchod nám moc nesplachoval. Takže, když jsme splachovali, tak to trvalo tak pět minut a to jsme to museli rychle pumpovat v kuse. :D A ledničku jsme měli ze začátku jednu malou pro osm lidí. :D Časem lidí ubývalo a pak jsme koupili ještě jednu, kterou nám landlord proplatil.